Jelentős visszaesésről számolt be a második negyedévre vonatkozóan a legfontosabb területeken a Mercedes-Benz, ennek hatására pedig korábbi eredményjelzését is csökkentette a vállalatcsoport. A hírt a befektetők negatívan fogadták, a reggeli esést követően azonban hamar visszahúzták a részvényt a tegnapi záróértékének közelébe.
Az infláció mérséklődésével a bevételek organikus növekedése is lassult a Vodafone-nál – derül ki a társaság ma reggel közzétett negyedéves gyorsjelentéséből. Jól teljesít viszont a török és az afrikai piac, és a menedzsment megemelte a folyó pénzügyi évre vonatkozó várakozásait is.
Nem könnyű az idei nyár a légiközlekedés szereplői és az utasok számára sem, legutóbb például múlt héten egy IT-hiba okozta több ezer járat késését és törlését. Az utazóknak jó hír, a légitársaságoknak viszont kevésbé, hogy a jegyárak csökkennek, a Ryanair várakozásai szerint idén nyáron lényegesen alacsonyabbak lehetnek – derül ki a társaság negyedéves gyorsjelentéséből. A negyedéves számokat követően meredeken esnek ma reggel a nagy európai légitársaságok részvényei, az élen a Ryanairrel.
2024 első negyedévében a magyar gazdaság teljesítménye 0,8%-kal meghaladta az előző negyedévit, ami valamelyest meghaladta az elemzői várakozásokat (0,5%). De nem ez az egyetlen meglepetés, az idei első negyedévtől a KSH 15 nappal korábban, a tárgyidőszakot követő 30. napon teszi közé a GDP-becsléseit. A KSH ezzel a gyorsabban elérhető, de mégis megbízható GDP-adatok iránti felhasználói igényekre reagál.
Péntek hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai: az elemzői várakozások alapján bár a tavalyi év azonos időszakának eredményeit a legtöbb soron nem érte el a magyar olajvállalat, de elsősorban a kutatás-termelés szegmens eredménye miatt erős negyedévet zárhatott a Mol. Hiába esett az olajár a vizsgált időszakban, ezt bőven ellensúlyozta a megugró gázár és az alacsonyabb bányajáradék-fizetési kötelezettség, ezeken felül a stabilan magasan alakuló Brent-Ural különbözet és a szintén magas kiskereskedelmi árrés is hozzásegíthette a Molt egy erős negyedik negyedévhez. Lényeg a lényeg: az elemzői konszenzus alapján a tavalyi második negyedév lehetett a mélypont a vállalat profitabilitásában, a harmadik negyedév után a nemrég lezárt negyedik negyedév is sokkal magasabb számokat hozhatott a fontos sorokon.
Közzétette legfrissebb negyedéves gyorsjelentését az osztrák OMV: az osztrák olajcég a 2023-as üzleti évben mintegy 6 milliárd euró tiszta működési eredményt ért el, ami története második legmagasabb értékét jelenti, a negyedik negyedéves számok felülmúlták az elemzői várakozásokat - az eredmények összességében így is nagyot estek a 2022-es rendkívüli évben elért szintekhez képest, mivel a nyersanyagárak visszaestek az extrém magas árszintekről, olvasható a társaság közleményében. Emellett a 2023-as évet a geopolitikai feszültségek eszkalálódása, az inflációs nyomás miatti gyengébb fogyasztói kereslet, valamint az éghajlatváltozásból és az energetikai átállásból eredő kihívások jellemezték az OMV-nél.
Péntek hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai: az elemzői várakozások alapján bár a tavalyi év azonos időszakának eredményeit a legtöbb soron meg sem közelítette a magyar olajvállalat, az idei második negyedéves számokat azonban túlszárnyalhatták a cégnél. Ez több körülménynek is köszönhető, például a Mol várhatóan már nem számol el akkora különadó befizetéseket, mint a megelőző időszakban tette, de a fundamentumok is nagyot javultak a társaság körül, lehet itt gondolni az emelkedő olajár-környezetre, vagy akár a stabilan magasan alakuló Brent-Ural különbözetre. Lényeg a lényeg: az elemzői konszenzus alapján az idei második negyedév lehetett a mélypont a vállalat profitabilitásában, a nemrég lezárt harmadik negyedév pedig már sokkal magasabb számokat hozhatott a fontos sorokon.
A nehézségek ellenére, mint a devizaárfolyamok kedvezőtlen változása, nőtt a Richter bevétele az év első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához viszonyítva, a cég szempontjából elsődlegesen figyelt gyógyszergyártási árbevétel és a tisztított működési eredmény pedig két számjegyű mértékben emelkedett – emelte ki Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója a gyorsjelentés kapcsán. A hektikus árfolyammozgások miatt nehéz az előrejelzés, de a gyógyszergyártás idei árbevétele megközelítheti a 2 milliárd eurót, ami valamivel optimistább, mint az előző várakozás. Idén több mint 30 milliárd forintot fizethet be különadóként a cég, ami nem jó irány, hiszen pont a szellemi hozzáadott értéket kellene támogatni, ezzel szemben a Richter a befizetett adóval jelenleg az iparpolitika finanszírozója − mondta el a cégvezér.
Csökkent a harmadik negyedévben a Richter bevétele, üzemi és adózott eredménye is, ami mögött elsősorban a társaság számára kedvezőtlen irányú devizaárfolyam-mozgások állnak. Míg tavaly a forintgyengülés segítette a számokat, addig ez idén a visszájára fordult. Az elemzők számítottak a visszaesésre, így a konszenzushoz képest egyedül a bevétel alakulása okozott kisebb csalódást, minden eredményszinten felülmúlta a várakozásokat a Richter. Különösen pozitív a bruttó fedezeti szint alakulása, amely kiemelkedő, 70 százalék feletti volt a harmadik negyedévben.
Múlt héten mi is felhívtuk a figyelmet arra, hogy érik egy nagyobb elmozdulás a Tesla részvényeiben, ez az elmozdulás pedig csütörtökön meg is történt, miután a vállalat harmadik negyedéves számai csalódást keltőek lettek: az év elején indított árháború ugyan Elon Muskék számára értékesítési szempontból kedvezően hatott, a marzsok azonban évek óta nem látott szintre süllyedtek. Ennek apropóján megnéztük, hogy a csütörtöki esést követően hogyan is néz ki a technikai kép.
Többek között az amerikai részvénypiacokról is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján.
Igencsak nagy utat járt be idén a Tesla, miután az EV-piaci részesedésért folytatott árháború mellett a mesterséges intelligencia őrület is alaposan megmozgatta a befektetők fantáziáját az utóbbi időben. A szeptemberi korrekciót követően azonban ismét erőt mutat a Tesla, az izgalmakat pedig tovább fokozhatja, hogy az október 18-i piaczárás után teszi közzé idei harmadik negyedéves gyorsjelentését a cég.
Többek között az amerikai részvénypiacokról is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján.
Az Oracle a legfrissebb negyedéves gyorsjelentésében arról számolt be, hogy a felhőalapú értékesítés-növekedése lelassult az augusztus végén lezárult időszakban, ami ebizonytalanította a befektetőket a szoftvergyártó terjeszkedési törekvéseivel kapcsolatban - a gyorsjelentés közzététele után nagyot esett a vállalat részvényárfolyama.
Holnap hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai, az elemzői várakozások alapján a korábban látott rekord értékeket jelentősen alulmúló számokat produkálhatott a vállalat - a legtöbb soron elképesztő visszaesésre számítanak a szakértők 2022 második negyedévéhez képest. Ez az adófizetési kötelezettségek teljesítése, a beszűkülő finomítói marzsok és a csökkenő kitermelés mellett annak is betudható, hogy az elmúlt hónapok a még tovább csökkenő energiaárakról, többek között az olajárak eséséről is szóltak.
Kiugró nyereséget ért el a fúzió előtti utolsó negyedévben, vagyis az év első három hónapjában az MBH Bank. A korrekciós tételek nélkül számított profit ugyanis 91 milliárd forint volt, duplája az egy évvel korábbinak. Az eredményjavulás annak köszönhető, hogy a bank kamatjövedelme ezen időszak alatt 75 milliárd forinttal javult, vagyis szintén megduplázódott a kamatkörnyezet emelkedésének köszönhetően. Az állami terhek növekedése miatt ugyanakkor a számviteli nyereség valamelyest csökkent, 22,3 milliárd forintra. A hitel- és betétállomány egy év alatt még nőtt, 2022 vége óta viszont a piaci trendekkel összhangban már csökkent a banknál.
A vállalat brutálisan jól sikerült gyorsjelentését követően az MBH bank szakértője friss elemzéssel jelentkezett az Alteoval kapcsolatban, melyben megemelte korábbi célárát, és továbbra is vételre ajánlja a részvényt.
Jelentős növekedésről számolt be az Alteo az idei első negyedévre mind a bevételek, mind az eredmények szintjén a 2022-es bázisidőszakhoz képest: többek között a továbbra is magasan alakuló villamosenergia-piaci áraknak köszönhetően a fennállásának legmagasabb működési eredményét és profitját produkálta a cég, a Hő- és villamosenergia-termelés üzletág kimagasló eredményessége mellett a Kiskereskedelmi szegmens rekord eredménye is hozzájárult ehhez. A tavalyi első negyedéves szinthez képest 103 százalékos ugrással elért, közel 5,7 milliárd forintos rekordprofit egy olyan eredmény, amit nyugodtan ki lehet tenni az ablakba az Alteónál.
Kilőttek a keresések a Google-ben.
Ingatlanpiaci évnyitó a jövő perspektíváival.
Súlyos lépésekről döntött Peking.
Húzzák a kínai tech papírokat, veszik az európai részvényeket.
Nem érdemes hosszútávú következtetéseket levonni a friss lakásár-emelkedésből.
A januári kép egyelőre nagyon csúnya.
A Gránit Alapkezelő vezetőivel beszélgettünk.